Jak si máme správně přát?
Dnes při regresní terapii s klientkou, jsem si uvědomila, že vám musím říct, jak si správně vizualizovat např. novou práci, bydlení, partnerství apod.
Mnoho lidí, stejně jako já kdysi, se snaží co nejpřesněji a co nejdetailněji rozepsat svá přání.
Uvedu příklady:
Práce – hodný šéf, dobrý kolektiv, dobrý PC, stůl, židli, náplň práce, plat 20.tis. …
Bydlení – 3+1 s balkonem, 1.kat., ne přízemí, ne pod střechou, s výtahem…
Partnerství – hodná/ý, pracovitá/ý, blond, modré oči, VŠ, rodinný typ …
A teď přátelé vám něco prozradím: vždy na něco zapomenete…
Nyní popíšu, jak vám osud při takto formulovaných přáních také může vyhovět 🙂
Práce: dobrý šéf, kolektiv, PC, stůl, plat, náplň práce – až sem je vše v pořádku, viďte?
Ale můžeme dostat padáka ve zkušební době, táhne nám celý den na záda, nepošlou na účet žádnou výplatu, firma zkrachuje atd.
Bydlení: 3+1, 1.kat., s balkonem, 2.p., výtah – až sem je vše v pořádku, viďte?
Ale nad hlavou nám soused pořád něco vrtá, dupou tam 3 děti, štěkají psi a navrch všeho nás aspoň 1x do měsíce vytopí….
Partnerství: hodná/ý, pracovitá/ý, blond, modré oči, VŠ, rodinný typ – až sem je vše v pořádku, viďte? Ale pracovitá/ý je až moc-je to workholik. Nebo hodná/ý je až moc-každý ji/ho využívá. VŠ sice má, ale nepřibije ani hřebík resp. neumí ani uvařit guláš. Jeho/jejím heslem sice je-vše pro rodinu, ale všechny víkendy tráví např. v garáži (shoppingparku) nebo v práci atd. atd.
Jak si máme tedy správně přát?
Dejte životu prostor pro tvořivost. Svá přání formulujte např. takto:
Mám práci, kde jsem fakt hodně spokojená/ý, která mne baví, těším se na ni, navrch jsem výborně zaplacen/a, výplata chodí na účet včas a v plné výši, kolegové a kolegyně včetně vedení jsou fajn a nápomocní. A budu tam pracovat tak dlouho, jak dlouho se mi bude chtít…
Mám bezva bydlení, ve kterém se cítím dobře a bezpečně, mohu tam nerušeně odpočívat, nejsou s ním žádné starosti, líbí se mi bydlení i okolí, vše mi vyhovuje …
Mám výborného partnera/ku, ve vztahu se cítím dobře, spokojeně a bezpečně, je skvělý rodič, rozumíme si ve všem podstatném …
Jistě jste už pochopili, co jsem vám tím chtěla říct, že dokonalá práce, bydlení či partner je iluze mysli a že i kdybychom napsali 100 stránkový seznam, VŽDY na něco zapomeneme, to mi věřte a to něco nás pak bude pěkně rozčilovat nebo to nepřekousneme vůbec.
Proto je důležité nechat životu prostor, aby nám vybral tu nejlepší ! možnou práci, bydlení či partnera a zároveň počítat s tím, že život nemá rád, když usínáme na vavřínech a že i v té nejlepší práci, bydlení či partnerství, nás bude něčemu chtít přiučit, např. toleranci, trpělivosti, soucitu, většímu nasazení, jak provádět rekonstrukci apod.
Vizualizaci provádíme obdobně, snažíme se vyhnout konkrétním parametrům, ale do obrazu dáváme spíše emoci spokojenosti a radosti.
Např. si můžeme představovat jak radostně kráčíme do práce i z práce a těšíme se na zítřek…
Nebo si můžeme představovat, jak moc se těšíme domů, kde se cítíme báječně …
A u partnerství si můžeme vizualizovat, jak spolu něco sdílíme (koncert, dovolenou, sport) a dát tam tu emoci společné radosti, blízkosti a souznění (nedosazujeme nikdy konkrétního člověka, protože jednak by to působilo tlak a jednak to nemusí být zrovna on/ona) …
Vizualizaci je ideální provádět před spaním a úplně nejlepší je u ní i usnout, protože na podvědomé úrovni, pak pokračuje celou noc :-). Pokud by však obrazy během usínání byly zmatečné, vizualizujte raději přes den.
A pokud jste si žádná přání nikdy nesepisovali nebo nevizualizovali, zkuste to třeba právě teď, ne jako jarní předsevzetí, ale jako možnost ke spokojenějšímu a naplněnějšímu životu 🙂
©SoniaRi.cz
4 COMMENTS
Anna
8 roky agoDobry den dvakrat sem si napsala prani je tomu rok nic. Proc se mi neslniko nic
Sonia Ri
8 roky ago AUTHORDobrý den paní Anno, můžete mi poslat znění formulace vašeho přání do emailu? Podívám se na to, zda tomu naplnění něco nepřekáží 🙂
Sonia Ri
8 roky ago AUTHORDobrý den, protože by to byla sice neúmyslná, ale přece jen manipulace s vůlí či přáním toho člověka, ať už vědomým či podvědomým. Nikdo z nás neví, zda jsme pro partnera právě my tím, koho potřebuje, zda mu poskytujeme zkušenost, kterou si má prožít. A naopak. Možná on není tím vhodným pro nás. Vytváříme-li představu s konkrétním partnerem, je možné, že ho nutíme s námi zůstat a to se nakonec proti nám obrátí. Anebo ta představa zpúsobí, že zůstaneme s někým i poté, co už s ním vlastně ani být nechceme atd. atd. 🙂
anonym
8 roky agoDobrý den, chci zeptat.. v tomto článku je uvedeno, že můžeme vizualizovat u partnerství společné souznění, nikoliv dosazovat konkrétního člověka. Proč? Předem děkuji za odpověď.do emailu