Search here...
0
TOP
Články stylu Jak ... ?

7 tipů jak si vylepšit svou budoucnost :)

Mnoho lidí pohlíží do nového roku s obavami.
Však víte, corona boom, ekonomická nestabilita, obavy o práci a o zdraví. To nám na klidu jistě nepřidá.
Na druhou stranu nám zavřené obchody, restaurace, kina i hranice, dávají čas a prostor přiblížit se zpátky k sobě.

Lékaři radí posilovat imunitu těla, brát vitamín D3 po hrstech a zajistit přísun vitamínu C apod. a vyhýbat se potenciálním možnostem nakažení. 

Důležitá je však i psychická imunita. Neboť, kdo je zdráv na duchu, je zdráv i na těle, že?
Na posílení psychiky, jak jistě víte, platí vyhýbat se stresu a vyhledávat radost. Mít pozitivní mysl.

No jo, ale nezapomněli jsme také na naši duchovní imunitu? O té se mnoho nemluví, pokud vůbec.

A jak posílít svou duchovní imunitu?
Je nutné se nejprve zbavit našeho největšího parazita.

Ale no taáák.

Mluvíme přece o duchovní imunitě, takže nemusíte hned krást svému psovi odčervovací tabletky :), ale postavit se čelem svým strachům a obavám. Ti dokáží rozežrat naši energetiku zevnitř, nadělat díry do aury a posléze vnést stíny do naší duše a nakonec z toho všeho onemocní tělo.

Kdykoliv vás přepadnou obavy o vaše zdraví či budoucnost a strach paralyzuje vaši mysl, je nutné udělat jen pár jednoduchých věcí:

  1. opakovat si neustále: “Žiju v přátelském vesmíru a vždy mám vše, co potřebuji”. Přiznejme si, že opravdu máme. Máme co jíst a pít, střechu nad hlavou, splachovací záchod i teplou sprchu. A určitě i nějaké přátele. Ve skutečnosti člověk víc moc nepotřebuje, jen má ve zvyku chtít stále víc a víc…
  2. přestat poslouchat zprávy a číst noviny. Nebojte se, že budete mimo, ty důležité informace, které máte vědět, se k vám vždy nějak dostanou.
  3. přestat číst konspirační teorie na Facebooku! Tak pro jistotu ještě jednou: Přestat číst konspirační články na Facebooku! Ať už na nich je něco pravdy či ne, vyvolávají strach a ten je vaším nepřítelem číslo 1!
  4. žít tady a teď! V přítomném okamžiku! To je mega důležité. Minulost už nezměníme a budoucnost nemusí nikdy přijít, tak proč se tím trápit měsíce dopředu? Určitě jste také zažili, že jste něco plánovali nebo se na něco těšili a stejně to pak všechno bylo úplně jinak… Když pustíte otěže z rukou a důvěřujete moudrosti vyššího vedení vašich životů, pak většinou věci naopak dopadají mnohem lépe, než jste si dokázali vůbec představit. Hodně taky pomůže meditace.
  5. nestarejte se o to, co dělají a jak žijí jiní, pod pokličku jim nevidíme a mají také své starosti. Soustřeďte se na sebe a na to, abyste dosáhli své vnitřní svobody a klidu. Neraďte a nepomáhejte jiným, dokud si o to sami neřeknou, leda je tím naštvete a navíc je to ztráta vašeho cenného času. Buďte otevření a připravení jim pomoci, až si řeknou, protože váš klid a vaše světlo je začne přitahovat a budou také chtít žít beze strachu.
  6. kdykoliv si vzpomenete na něco nepříjemného (nebo někoho) vyražte do protiútoku s hooponopono aneb řekněte v duchu té situaci či osobě: odpouštím ti, děkuji ti, odpusť mi prosím, miluji tě. Je vcelku jedno jestli na to věříte nebo ne, jen pokud nevěříte, bude to trvat kapku déle, než to zabere. Učiňte si z toho mechanický návyk, jako když někdo klepe na dřevo, aby něco nezakřiknul. A nezapomeňte odpouštět i sobě, úplně stejným způsobem. Jo a pokud se vám odpouštět něco někomu nechce, uvědomte si, že tomu člověku je to úplně šumafuk, jestli mu odpustíte nebo ne, ale vy se zbytečně užíráte zevnitř, tu radost mu přece neuděláte, ne? 
  7. vím, je to klišé, ale zkuste si to fakt vyzkoušet: žijte jakoby zítřek neměl už přijít… vyhoďte ze svého života nepotřebné věci, události, lidi, “povinnosti”. Udělejte si pořádek v sobě i kolem sebe a začněte žít plněji, radostněji, dopřejte si čas pro sebe, pro své drobné radosti a především, najděte zase svou kreativitu, svůj talent, protože když tvoříme, jedeme na vlně tvořivé extáze, která nás na rozdíl od té chemické, uzdravuje a dobíjí nám baterky, plní naši duši božskou radostí 🙂

Naše myšlenky, naše vyzařování tvoří naši budoucnost, čím dříve si je pročistíme a projasníme, tím dříve se naše budoucnost zlepší a naplní hojností. Už několikrát jsem tu psala, že je to každodenní práce, která se však vyplatí a po čase už ani nebudete věřit, že tomu někdy bylo jinak.

Ta věta z bodu č.1 je jako kouzelná mantra, i kdyby vám ostatní body vypadly ze zřetele, stačí od rána do večera dennodenně setrvávat ve významu té věty “Žiju v přátelském  vesmíru a vždy mám vše, co potřebuji (nebo Je o mě dobře postaráno)” a uvidíte, že se váš život začne proměňovat. Trvejte na tom, i kdyby si váš strach klepal na čelo, že je to hovadina a že jste se zbláznili. Klidně si i dupněte na to nohou, abyste ho utvrdili v tom, že to myslíte vážně 🙂

Tak držím palce a Happy New Year 2021.

P.S. kdyby něco, víte, kde mě máte hledat 🙂

FACEBOOK KOMENTÁŘE
SoniaRi.cz

Sonia Ri

Sonia je expert na řízené relaxace, meditace a různé techniky, které odstraňují překážky z podvědomí. Umí výborně povzbuzovat lidi a dodávat jim odvahu jít životem se vztyčenou hlavou vpřed. Její krédo je: "My všichni se můžeme ve svých životech cítit dobře".

«

»