Search here...
0
TOP
Články stylu Jak ... ?

Jak se rychle a levně dostat k seberozvoji

Se seberozvojovými kurzy jako by se roztrhl pytel. Lidé jsou schopni za ně dát tisíce a tisíce peněz.
Možná se vám to taky už stalo.

Neříkám, že jsou špatné nebo že člověka nikam neposunou, určitě posunou. A navíc spousta z nich má i facebookovou skupinu, kde můžeme najít nové virtuální přátele na stejné vlně. Do našeho života vstoupí nadšení a flow, které však u mnohých po skončení kurzu zase pomalu vyprchá. A lidé si pak říkají, jak to že jiným to vydrží a jde jim to a jim samým ne.

Odpověď je myslím jednoduchá, alespoň z mého pohledu. Protože je to většinou seberozvoj zaměřený na mysl a tělo a už méně na vědomí a vědomý vztah k sobě potažmo ke Zdroji.

Určitě má smysl koupit si nějaký kurz, kde se člověk naučí něco o výživě a zdraví, podnikání nebo nějakou tvůrčí techniku či jazyk, ale seberozvoj? Když je všude plno knih a to i zadarmo ke stažení a všude se v podstatě píše to samé. A zabírá to navíc tolik času. 

Kamarádka mě nedávno přidala do nějaké skupiny o UFO a já nestačím zírat jaké všemožné konstrukce tam lidé dokáží vymyslet a co vše dokáží “nachanellingovat” a čím vším se dokáží zabývat a ztrácet čas 🙂

Uznávám, že mnohdy ty prodejní stránky na různé seberozvojové postupy zní tak lákavě, až můžeme mít pocit, že bez toho nikdy nebudeme v pohodě, zdraví, úspěšní a bohatí apod.

Toužíte-li po seberozvoji a nemůžete nebo nechcete si z finančních, časových nebo jiných důvodů (věřte nebo ne stále jsou u nás místa, kde je velmi špatné připojení k internetu) koupit nějaký ten kurz, vězte, že 

Seberozvoj je jednoduchý, levný a rychlý. Pokud tedy chápete seberozvoj stejně jako já, to jest:

najít své pravé Já, svůj střed, vnitřní klid a uvědomění, které s tím ruku v ruce přichází

Stačí se jen zastavit a soustředit se na své duchovní centrum, na své božské já v našem těle a snažit se co nejčastěji tam zaměřovat svou pozornost. Zpočátku se zaměřovat plně a pak to zkoušet částečně, při práci či činnostech, které právě děláme.

V praxi to vypadá tak, že čas pozornosti věnujeme např. loupání brambor nebo já teď psaní tohoto příspěvku a část své pozornosti při psaní vědomě dávám do místa, kde sídlí naše napojení s Vědomím, do svého duchovního středu. Ano z ní to trochu rozděleně, ale to je klasická duchovní praxe běžného člověka, který si nemůže dovolit na několik let zalézt do jeskyně a setrvat v lotosové pozici 🙂
Navíc po nějaké době praktikování tohoto postupu, už se na to nebudete muset tolik soustředit, protože vaše mysl se bude sama vyprazdňovat a nebude už tak zavalená zbytečnými myšlenkami.

Hodně taky pomáhá se ze svých myšlenek (ideálně hned po ránu) vypsat, mozek se pěkně vyčistí, je nadšený, že jsme mu věnovali pozornost a pak už tolik neotravuje s nesmysly. Já dlouhá léta praktikuji tento postup podle knihy od Julie Cameron “Umělcova cesta: duchovní cesta k vyšší kreativitě”. U nás v Ostravě ji dokonce mají  v knihovně.

Pokud máte Apple Watch, aktivujte si Dýchání a Mindfulness, to vám pomůže se průběžně vždy během dne zastavit a prodýchat a uvědomit si, že vaše pozornost se v průběhu dne zase vrátila do mysli a jejích myšlenek. Takže ji hezky přesuňte zpátky do svého středu.

Pokud si neumíte představit, že jste přímo uvnitř svého těla ve svém středu, vůbec to nevadí. Stačí, když si přiložíte ruku na střed své hrudi v úrovni prsou a přenesete celou svou pozornost a soustředění do místa, kde se prsty dotýkají hrudi. A nezapomeňte u toho dýchat 🙂

A proč bychom měli usilovat právě o duchovní seberozvoj?

 • přinese nám vnitřní klid, jistotu a pocit bezpečí
 • upevní naše zdraví
 • přinese nám pocit, že nejsme sami, že jsme všichni Jedno
 • zvýší naše IQ
 • pročistí naši DNA, karmu i vztahy
 • vynuluje sliby a nesplněné závazky z našich minulých životů
 • naučí nás nebrat se vážně a mít pochopení pro druhé
 • naučí nás odpouštět
 • naučí nás žít v přítomnosti a prožívat život naplno
 • naučí nás vidět krásy života a nové možnosti-příležitosti
 • vede nás k sobě samým a do naší vnitřní síly
 • budeme nohama na zemi a hlavou v oblacích 

A taky pochopíme, že to všechno jsou jen v podstatě bonusové vedlejší příznaky, takové třešničky na dortu, protože o to tady vlastně vůbec nejde 🙂

Pokud vás toto téma zajímá, tak více se o tom rozepisuji ve svém ebooku, který si můžete zdarma stáhnout.

S úctou k vašemu božskému JÁ

Sonia

 

FACEBOOK KOMENTÁŘE
SoniaRi.cz

Sonia Ri

Sonia je expert na řízené relaxace, meditace a různé techniky, které odstraňují překážky z podvědomí. Umí výborně povzbuzovat lidi a dodávat jim odvahu jít životem se vztyčenou hlavou vpřed. Její krédo je: "My všichni se můžeme ve svých životech cítit dobře".

«