Search here...
0
TOP
Trochu jiné články ...

Duchovní bytosti

Andělé

Jsou všude okolo nás. Mnohdy je nevidíme ani necítíme, to však neznamená, že neexistují. Vzduch  nebo vítr také nevidíme, ale můžeme je cítit. Dokonce ani strojvůdce ve vlaku nevidíme, ale víme, že tam je, poněvadž vlak jede, že?

S anděly je to také tak.

 

Do našich životů mohou vstoupit a působit v nich teprve poté, když je o to požádáme. Respektují totiž zákon svobodné vůle. Jediná výjimka z tohoto zákona platí, jsme-li v ohrožení života a ještě nepřišel náš čas odejít. Pak mohou zasáhnout i bez našeho svolení (mohu potvrdit z vlastních zkušeností). Andělé jsou shluky (dále bytosti) jemnohmotné energie, různého působení a barvy.

Jednotlivé bytosti plní specializované úkoly. To však neznamená, že musíme přesně vědět, kterého anděla a se kterou specializací potřebujeme, stačí prostě zavolat a přijde ten správný. Jejich působení a ohlášení jejich příchodu je velmi jemné. Většinou lidé cítí teplo v oblasti anaháty (srdeční čakry nebo-li jednoduše na hrudi), okolo hlavy, také si rádi sedají na stehna.

Nevidíte-li je vnějším ani vnitřním zrakem, můžete zaznamenat jejich přítomnost také tím, že za zavřenými víčky se vám začne míhat světlo, jako kdyby vám před očima někdo blikal baterkou, také můžete slyšet šumění či šustění nebo ucítit lehounký průvan na tváři, přestože máte všechna okna zavřená. Z americké filmové produkce např. Město andělů, Michael atd. Více se dozvíte na andělském semináři.

 

Elementálové

Jsou andělé, kteří se starají o přírodu a pomáhají jí přežít navzdory lidskému zhoubnému působení. Přírodní andělé se starají o rostlinnou, živočišnou i minerální oblast přírody. Dělí se stejně jako andělé působící v lidské sféře. Nejznámější jsou zřejmě víly, skřítkové, elfové, leprikóni, jednorožci, duchové (andělé) stromů, zvířat, hor apod. Oslovíme-li je, pomohou rádi i nám. Stačí si přečíst Tolkiena nebo J. K. Rowling a máme skvělý přehled o „neviditelném“ světě okolo nás.

 

Duchovní mistři a zasvěcenci

Jsou duše, které vlastním úsilím a přičiněním a dlouholetým (i mnohoživotním) tréninkem, sebekázní a duchovním hledáním dosáhly některého ze stupňů zasvěcení do „skrytých“ pravd a tajemství. Mezi nejznámější mistry svého druhu patří samozřejmě Ježíš, Buddha, Gándhí, SaiBaba, E. Tomáš, K. Minařík a další.

 

Tyto duše po svém odchodu z těla dále působí na Zemi jako průvodci hledajících a adeptů na cestě k zasvěcení. Často se z ničeho nic objeví v našich hlubinných meditacích, někdy beze slov jen monitorují naši cestu, jindy s poselstvím. Tyto zkušenosti jsou zcela individuální a jednotlivá působení mistrů a stupně dosaženého poznání se kontrolují podle určitých indicií. Máte-li možnost, mrkněte se na film Joshua z produkce USA (vysílalo HBO).

 

Duše zemřelých

A to nejen našich blízkých, se také mohou stát našimi anděly strážnými. Jinak odcházejí do jiných sfér, kde hodnotí dosavadní úsilí a zkušenosti dosažené z jednotlivých životů, odpočívají a vzdělávají se na další cestu a samozřejmě pečlivě si plánují a připravují návrat čili možnost dalšího narození na Zemi.  Někdy se stane, že si duše neuvědomí, že její čas již vypršel a zabloudí v pozemských sférách (film Šestý smysl s Brucem Willisem přesně popisuje tento stav nebo film Ti druzí s Nicole Kidman). Pak nezbývá než těmto duším trochu pomoci najít cestu vzhůru.

 Jiné entity

Nejspíš očekáváte, že jiné entity jsou pouze mimozemšťané, ale není to tak. K jiným entitám můžeme totiž přiřadit např. delfíny, kteří nejsou pouhými zvířaty, ale nejsou ani typickými anděly, jsou prostě něco mezi tím. Také planetární anděly nebo přímo galaktické anděly bychom mohli zařadit mezi jiné entity, neboť jsou to tak masivní shluky energie, s takovou silou a mocí, že je nelze zařadit mezi „obyčejné“ anděly. 

 

A mám pro vás domácí úkol:

Zkuste se 1 den zaměřit na anděly. Možná budete velmi překvapení, kolik jich potkáte.
Můžete je vidět na obraze či ilustraci, jako sochy na domech, okolo cest, na pomnících, na obloze v seskupeních mraků či slunečních paprsků, na sedlině od kávy apod.

Možností je opravdu mnoho a jakmile na anděly zaměříme pozornost, okamžitě se nám začnou připomínat 🙂
Napište do komentářů kolik a kde jste jich potkali…

 

FACEBOOK KOMENTÁŘE
SoniaRi.cz

Sonia Ri

Sonia je expert na řízené relaxace, meditace a různé techniky, které odstraňují překážky z podvědomí. Umí výborně povzbuzovat lidi a dodávat jim odvahu jít životem se vztyčenou hlavou vpřed. Její krédo je: "My všichni se můžeme ve svých životech cítit dobře".

«

»