Search here...
0
TOP

Kineziologie nebo-li též metoda „One brain“ Je zjednodušeně metoda jak dosáhnout vyrovnaného spolupracujícího stavu obou mozkových hemisfér. Tato metoda funguje asi jako zpomalená hypnóza avšak při vědomém stavu anebo jako zrychlené neurolingvistické programování.

 

Málokdo ví, že náš mozek je vlastně biopočítač. Sbírá, třídí a zpracovává takové množství různých informací, že si to ani neumíme představit (průměrný člověk využívá jen asi 6 až 8% mozkové kapacity). A co dělá zbývající část mozku?

Na základě všech shromážděných údajů a dosavadních zkušeností jednotky zvané člověk sám sestavuje programy, podprogramy a vytváří samostatně celý operační systém. Bohudík nebo spíše bohužel? Mozek si nepamatuje jen to pěkné, ale úplně všechno.

 

Jakmile prožijeme nějakou událost, která byla obtížná, nepříjemná, stresující nebo dokonce životu či zdraví nebezpečná, mozek spustí poplašný systém a vytvoří program za účelem záchrany dat (hardwaru čili člověka a softwaru čili mozku), tento program pak v mozku spí až do té doby, než se dostaneme do situace, která má podobné indicie. Tehdy se spustí.

A člověk začíná mít problémy různého druhu (záleží na typu vytvořeného programu): fobie, zdravotní problémy (alergie, ekzémy, bolesti zad, úzkosti a jiné), dyslexie atd., narušené mezilidské vztahy včetně partnerských, malá sebejistota apod.

 

Některé problémy se táhnou celými generacemi nebo dokonce mnoha našimi inkarnacemi a my se jich nemůžeme zbavit.

 

Protože mozek nerozezná skutečně prožitou událost od fikce a obojí považuje za realitu, tato metoda zručně odstraní trauma (vymaže nepotřebný program) a do mozku vloží nově upravenou situaci s příjemnými pocity (instaluje nový program na místo starého).

To je zhruba základ kineziologie, doplněný různými korekčními cvičeními a dalšími postupy.

Výsledek je neuvěřitelný. 

 

 

Kdysi dávno jsem o tom napsala článek:  Článek časopis Medium č. 3/2004